Çocuklar zekalarını kimden alıyor ?

Bir televizyon reklamında çocuğun yaptığı her olumlu şeyde “işte zekasını benden almış diyen” babaya inat, reklamın sonunda bir dişil dış ses “üzgünüm ama şimdiki çocuklar zekalarını artık anneden alıyor” diyor.

Amaç reklamı yapılan ürünün zeka geliştirdiğini ifade etmek.

Buradan çıkan ilk sonuç bu reklamı yapanların o üründen tüketmediği …

Ve lakin benim asıl merak ettiğim o dişil dış sesin söylediği “artık” lafı.

“Eskiden babalarından alıyorlardı ama artık annelerinen alıyorlar” mı diyor yani ?Yoksa sadece bu ürünü kastederek söylenmiş bir laf mı bu ?

Ama o zaman da ürün çıkalı birkaç ay olmuş, reklamdaki çocuk dana boyutlarında, ne zaman aldı o zekayı ? Tek dozda o kadar zeka veriyorsa, siz sevgili reklamcılar, neden yemediniz ondan, yağmasa da damlardı ?

Eninde sonunda reklamdır, fazla takılmıyorum, derdi “aha ürün, bunu alın” işte demekten başka bir şey değil.

Televizyon seyretmeyen biri olarak benim dahi dikkatimi çekmeyi başaracak bir reklam yapmışsınız, bu saçma kurgudan dolayı ben daha hala ürüne odaklanamadım. Reklamı biliyorum ama neyin reklamı onu bilmiyorum…

Şimdi bu bir reklam başarısı mı ?

Share Button

One Response to Çocuklar zekalarını kimden alıyor ?

  1. Anonymous dedi ki:

    Haklısın.Bizi aptal yerine koymalarına kızıyorum.Ama bunlar üzerinde kafa yoran tepki gösteren birilerinin olması ve yalnız olmamak iyi bence.Hem mesele neden hep kadın erkek noktasında kilitleniyor.Şimdiki çocuklar daha zeki olabilirler,mesele ne kadar mutlu oldukları değil midir ?
    Hep okunman dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir